07.03.2018 tarihli Ankara ziyaretimiz

Sayın üyelerimiz, de önceUDHB TMKT Daire Başkanımız Sn. İsmail Hakkı GEDİKOĞLU’nu, daha sonra Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn.Bülent SÖNMEZ’i ziyaret ettik. Hepsi bizleri büyük samimiyetle ve yürekten karşıladılar. İlgilerini esirgemediler. Çok detaylı açıklamalarda bulundular. Kendilerine üyelerimiz adına teşekkürlerimizi arz ettik ancak bu vesile ile bir de buradan teşekkürü bir borç biliriz. Özet olarak; UDHB yeni Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliğini Mart 2018 ayı içerisinde resmi gazetede yayımlama gayretindedirler.
Öğleden sonra ise, Ekonomi Bakanlığı Ürün Geliştirme Daire Başkanı Sn. Serhan Alpaslan’ı ziyaret ettik. Bizden sonraki toplantısı nedeni ile bizlere 1 saatlik randevu veren Sn. Serhan Alpaslan bey bizlere dolu dolu tam 2 saat ayırmıştır. Görüşmede mesleğimize ne kadar vakıf olduklarını memnuniyetle gördük. Her türlü konuyu görüştük. Toplantıya katılan tüm dernek yönetimi Sn. Serhan Alpaslan’ı tanımaktan memnun olarak ayrıldık. Sonuç olarak Ekonomi Bakanlığı tarafında bugünden itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca mevcut tebliğ ile çalışmalarımıza devam edeceğimiz anlaşılmıştır. Bu sürenin sonunda tebliğde yapılacak çalışmalarda, sahada bulunan bizlerin tecrübelerinden de yararlanmak istediklerini belirtmişlerdir.
Bu meslek dalının daha kaliteli, daha etik ve daha sorumlu olması için idarenin gayretlerine katkıda bulunmak bizlerin de mesuliyetindedir diye düşünen bu dernek, yapıcı her çalışmanın yanında olmaya devam edecektir.